Fotogalerie - 10.-11.06.2010 TP záchrana osoby Rajhradice
JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 17:05 hod k záchraně tonoucího chlapce, který skočil do jezu na řece Svratce v obci Rajhradice. Jednotka byla vyslána k provedení průzkumu podél řeky od obce Vojkovice směrem na Rajhradice. Jednotka vyjela k místu události s VEA - L2, DA VW Transporter a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+11.  
     Na jezu v Rajhradicích probíhala záchranná operace ve spolupráci jednotek HZS, policejních potápěčů, Letecké služby PČR a vodní záchranné služby.
     Po příjezdu na určené místo se velitel jednotky nahlásil veliteli zásahu, který jednotku nasadil na pročesávání břehů řeky Svratky a k monitoringu vodní hladiny a to postupně od obce Vojkovice po jez v Rajhradicích. Členové jednotky postupně doplnily osádky člunů a společně pročesávali vodní hladinu v daném úseku. Vzhledem k tomu, že se postupně začalo stmívat bylo nasazen osvětlovací stožár vozidla CAS 20 k osvětlení vodní hladiny, vozidlo VEA provádělo rozvoz stravy pro zasahující složky IZS. Ve 22:30 hod byla záchranná operace přerušena a dohodnuto o jejím pokračování v brzkých ranních hodinách.  
     Následujícího dne (11.06.2010 v 04:50 hod) k místu události opět vyjela jednotka s VEA a DA v počtu 1+10 na místo seřadiště, kde byla jednotka rozdělena na dvě skupiny. První pokračovala v pátrání v úseku od obce Vojkovice k Rajhradicím od místa, kde bylo prohledávání koryta řeky ukončeno předešlého dne. Členové jednotky doplnili osádky člunů a šli i v rojnici v korytě řeky. Druhá skupina prováděla prohledávání břehů a hladiny toku řeky Svratky od obce Nosislav směrem na Židlochovice. Monitoring prováděl i vrtulník LS PČR, který nalezl tělo pohřešovaného chlapce po poledních hodinách několik set metrů nad vojkovským mostem. Pátrací akce byla ukončena a jednotka odeslána zpět na svoji základnu.

www.firebrno.cz

 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 53