Fotogalerie - 19.07.2010 prověřovací cvičení Židlochovice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK ve 20:55 hod k požáru bytového domu na ul. Nádražní č.p. 409 v Židlochovicích,  jednotka vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+8.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení jednotek PO, které organizoval velitel místně příslušné požární stanice HZS. Jednalo se o simulovaný požár ve 2. NP třípodlažní budovy. Na místě události zasahovala jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice a jednotka OUPO BM.
     Velitel jednotky se nahlásil veliteli zásahu, který jednotce vydal pokyn k provedení druhého útočného proudu od stávajícího rozdělovače do 3. NP s cílem provést lokalizaci požáru a průzkum nad místem požáru, bojové rozvinutí bylo prováděno ve vzduchových dýchacích přístrojích. Součástí průzkumu bylo i vyhledávání několika pohřešovaných osob v objektu a vytvoření odváděcích otvorů pro nasazení přetlakové ventilace.
     Při prováděném průzkumu byly nalezeny dvě osoby uvězněné ve 3.NP a provedeno vyloučení šíření požáru do 3. NP. Po provedené záchraně všech osob a likvidaci požáru byly všechny zúčastněné jednotky staženy a zásah ukončen, bylo provedeno vyhodnocení cvičení a následně jednotky odeslány zpět na své základny.
 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 53