Fotogalerie - 08.08.2010 Únik látek Židlochovice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 8:42 hod k úniku ropné látky na pozemní komunikaci na ul.Cukrovarskou v Židlochovicích, jednotka vyjela s DA VW Transporter  a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+8.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k úniku k neznámému množství ropné látky (pravděpodobně nafty) na komunikaci v délce cca 40m a následně do šachty dešťové kanalizace. Na místě události zasahovala jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice a měla uniklou látku zahrazenu a zasypánu za pomoci sorbentu. K odčerpání nahromaděné uniklé ropné látky v šachtě kanalizace byla povolána speciální technika. Původce úniku nebyl znám.
     Velitel jednotky, se nahlásil veliteli zásahu, který vydal jednotce pokyn k nalezení kanálové vpusti vyúsťující z dešťové kanalizace do řeky Svratky a k jejímu osazení provizorní nornou stěnou – sorpčním hadem, tak aby bylo zamezeno úniku ropné látky z kanalizace do řeky. Po ukotvení sorpčního hadu byla jednotka nasazena na úklid použitého sorbetu z ulice Cukrovarská, ten byl smeten a předán k likvidaci jednotce HZS. Následně byla jednotka velitelem zásahu odeslána zpět na svoji základnu.
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 52