Fotogalerie - 30.08.2010 požár nízké budovy Hrušovany u Brna
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 17:28 hod k požáru nízké budovy v blízkosti areálu nádraží ČD na ul. Jiřího z Poděbrad v Hrušovanech u Brna, jednotka vyjela s DA VW Transporter a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+11.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár zděného, jednopodlažního objektu drážní dílny o rozměrech cca 7 x 16 m navazující na koleje vlečky do areálu bývalého Botexu Hrušovany u Brna. Objekt byl opuštěný a hořel v něm uskladněný materiál a zbytky po drážním provozu. Na místě události se nacházely jednotky HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice a místní JSDH Hrušovany u Brna, prováděly bojové rozvinutí.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd veliteli zásahu, který vydal pokyn jednotce k doplnění družstva zasahující jednotky HZS Židlochovice k provedení bojového rozvinutí a zásahu uvnitř budovy, současně vydal pokyn k provedení průzkumu objektu. Zásah uvnitř objektu byl veden za pomoci útočného proudu s pěnou od CAS HZS Židlochovice, průzkumem byla vyloučena přítomnost osob a vyloučeno další šíření požáru. K odvětrání zakouřeného objektu byla po otevření vstupních vrat nasazena přetlaková ventilace. Po provedené lokalizaci požáru a odvětrání prostoru objektu byla započato s likvidačními pracemi a postupně všechna ohniska byla dohašena za pomoci vodního proudu a ručního nářadí, kterým byla ohniska rozhrabána a rozebrána. Po provedené likvidaci požáru byla jednotka velitelem zásahu odeslána zpět na svoji základnu.
 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 50