Fotogalerie - 12.11.2010 Požár stodoly Opatovice
JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK k požáru stodoly na ul. Na Návsi v obci Opatovice, jednotka vyjela s CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+3.
    Po příjezdu na místo události (souřadnice GPS: 49°4'32.585"N, 16°38'25.479"E) bylo zjištěno, že se jedná o požár zděné stodoly o rozměrech cca 10 x 20 m, stodola byla zcela zachvácena požárem, střešní konstrukce propadená. Uvnitř stodoly hořel uskladněný materiál (balíky slámy, zemědělské stroje, starý automobil, stavební materiál) a spadená střešní a stropní konstrukce. Na místě události zasahovaly jednotky HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice a JSDH Blučina a Holasice za pomoci tří vodních proudů, jeden na zabránění šíření požáru v jižní straně stodoly a další dva útočné proudy ze západní strany objektu na hasební zásah.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd veliteli zásahu, který vydal jednotce pokyn k utvoření čtvrtého vodního proudu od stávajícího dopravního vedení na rozdělovač od vozidla CAS 20 HZS Židlochovice do prostoru vjezdu do stodoly z východní strany objektu a k provádění hasebního zásahu. Jednotka po utvoření útočného proudu, za použití VDP, provedla otevření vrat a započala s hasebními pracemi, s ohledem na stav stavebních konstrukcí objektu a upozornění od velitele zásahu, pouze z vnější strany objektu. Místo zásahu bylo nasvětleno osvětlovacím stožárem a elektrocentrálou z výbavy JSDH. V té době se na místě události již nacházely povolané posilové jednotky zařazené ve II. stupni poplachu a požár lokalizován. K odřezání zbylé střešní konstrukce byl velitelem zásahu na místo události povolán automobilový žebřík, za pomoci kterého byly střešní trámy hrozící pádem odřezány motorovou pilou, jednotka nasadila přetlakový ventilátor pro zajištění odvodu kouře od osádky koše žebříku. Po stabilizaci konstrukcí, které hrozily pádem, byly členové jednotky nasazeni na dohašování a vyskladňování hořícího materiálu uvnitř stodoly. K dohašení vynášených zbytků konstrukcí a materiálu byl použit stávající proud doplněn tuhým smáčedlem Pyrocom. Po dohašení cca 50% objektu zorganizoval VZ střídání zasahujících jednotek a v 4:02 hod byla jednotka odeslána zpět na svoji základnu.
    V 7:23 byla k místu události jednotka povolána znovu (již s novým složením družstva) k dokončení likvidace požáru. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že na místě události prováděly dohašení zbylých ohnisek jednotky HZS Brno-BVV a JSDH Hrušovany u Brna, Žabičce, Syrovice. Velitel jednotky převzal velení zásahu a jednotky odeslal na svoje základny. V severní části požářiště bylo nalezeno několik ohnisek požáru v uskladněných balících slámy a proto byl nasazen vysokotlaký proud k jejich dohašení, k vyhledání dalších ohnisek požáru byl nasazen detektor tepla HotSpotter. Po kontrole celého požářiště velitel zásahu na KOPIS nahlásil likvidaci požáru. K prohlídce Po ukončení zásahu bylo místo zásahu předáno písemně majiteli objektu a předáno příslušníkům PČR a příslušníkovi ZPP k ohledání požářiště a jednotka se vrátila na svoji základnu.
 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 53