Fotogalerie - 27.03.2012 požár Vojkovice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK k požáru chaty v chatové oblasti Šimlochy v k.u. obce Vojkovice, jednotka k místu události vyjela s CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+5.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár uskladněného palivového dříví, přilehlého pařeniště a dvou stromů v těsné blízkosti zahradní chatky, která byla silně zahřátá a již se začínalo kouřit z jejího obvodového, dřevěného pláště. Požár o půdorysných rozměrech cca 4 x 2 se nacházel ve III. fázi svého rozvoje. Na místě události se nacházel majitel sousedního pozemku, který jednotce umožnil vstup na pozemek.
     Na základě provedeného průzkumu jsem vydal pokyn jednotce k utvoření dopravního vedení B na rozdělovač a prvního útočného proudu C s cílem ochladit přilehlou chatku (zabránit rozšíření požáru) a k provedení lokalizace požáru. Následně se na místo události dostavila JSDH Holasice, které jsem vydal pokyn k utvoření druhého útočného proudu od stávajícího rozdělovače s cílem provedené lokalizace požáru, CAS JSDH Holasice jsem určil k doplňování vody do CAS JSDH Židlochovice, následně se na místo události dostavila JSDH Hrušovany u Brna, které jsem vydal pokyn k vyzbrojení se bouracím nářadím a k přípravě k rozebrání uskladněné, hořící hromady dřeva. V 19:45 hod se na místo události dostavila jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice, jejíž velitel uplatnil právo přednostního velení a po seznámení s místem zásahu a průzkumu převzal velení zásahu. Jednotka dále na pokyn VZ prováděl hasební zásah a rozebírání uskladněného materiálu. K nasvětlení místa události byl použit přenosný stativ s reflektory a na pokyn VZ bylo včleněn do dopravního vedení přiměšovač na tuhé smáčedlo Pyrocool. Zasahující hasiči se na pokyn VZ v místě zásahu střídali v rozebírání doutnajícího materiálu a jednotka prováděla kontrolu ohnisek požáru za pomoci detektoru tepla HotSpotter a infrateploměru z vlastní výbavy. Po provedené likvidaci požáru jednotka provedla úklid nářadí a byla velitelem zásahu odeslána zpět na svoji základnu.
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 49