Fotogalerie - 30.03.2010 požár Židlochovice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK ve 13:52 hod k požáru suché trávy a náletových křovin v přírodním parku Výhon – lokalita Prostřední Sady, k.u. Židlochovice, jednotka vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+7.
     Jednotka přijela na místo události současně s jednotkou HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice, jednalo se o požár suché trávy, náletových křovin a částečně remízku ve svažitém terénu na ploše cca 100 x 150 m. Požár se šířil východním a severním směrem, zejména ve východním směru hrozilo rozšíření požáru do prudkého svahu s remízkem.
     Velitel zásahu vydal rozkaz jednotce k provedení průzkumu a zjištění rozsahu a cest šíření požáru zejména v severní a východní frontě požáru a zároveň k provedení lokalizace za pomoci jednoduchých hasebních prostředků (lopaty a zádové postřikovače). Jednotce se podařilo východní a severní frontu lokalizovat. Následně byl utvořeno jednoduché vedení „D“, kterými byly dohašeny stávající ohniska požáru v celé ploše požářiště. Po závěrečném průzkumu a likvidaci požáru jednotka provedla úklid nářadí a byla velitelem zásahu odeslána zpět na svoji základnu.   
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 72